Skip links

Szlifierki WEBER

WEBER od ponad 100 lat opracowuje najnowocześniejsze rozwiązania szlifowania metalu tak aby sprostać najwyższym wymaganiom rynku. Stabilność, elastyczność oraz funkcjonalność to hasła przewodnie WEBER, a innowacyjne rozwiązania firmy w zakresie szlifowania blachy przyczyniają się do idealnego wykorzystania potencjału metalu jako surowca.

zobacz więcej

O firmie

WEBER to firma założona w 1913 roku i aktualnie zlokalizowana w Kronach, we wschodnich Niemczech. W swoich początkach firma skupiała się na obróbce drewna tak aby z biegiem lat zostać liderem rynku szlifierek zarówno do drewna jak i metalu. Aktualnie to 18.000,00 m2 powierzchni produkcyjnej oraz blisko 500 pracowników, których wiedza i kompetencje sprawiają, że szlifierki WEBER są jednymi z najchętniej wybieranych na rynku

Ponad 100-letnia historia firmy zobowiązuje. WEBER to lider rynku, który dzięki ogromnemu doświadczeniu wprowadza najnowocześniejsze rozwiązania szlifowania metalu, tak aby sprostać najwyższym wymaganiom branży. Stabilność, elastyczność oraz funkcjonalność to hasła przewodnie firmy WEBER, a innowacyjne rozwiązania technologiczne przyczyniają się do idealnego wykorzystania potencjału metalu jako surowca.”

W WEBER prowadzona jest dokładna kontrola jakości. Jest to widoczne w ogólnej koncepcji produkowanych maszyn, inteligentnych rozwiązaniach i licznych opatentowanych szczegółach, z których wszystkie mają ten sam rezultat: doskonałe powierzchnie i krawędzie detalu.

Ergonomiczny i inteligentny

Systemy maszyn o złożonych funkcjach wymagają precyzyjnie działającego systemu sterowania, który można intuicyjnie obsługiwać. WEBER osiąga to dzięki koncepcji sterowania, która myśli razem z Tobą: to WEBER „i-Touch” oraz automatyczny system ustawienia maszyny do grubości materiału.

Zindywidualizowane i modułowe

Wymagania szeroko pojętego przemysłu metalowego są bardzo różne. Nowe materiały i nowe projekty często wymagają również nowych procesów produkcyjnych. WEBER intensywnie koncentruje się na ciągle zmieniających się wymaganiach dotyczących powierzchni i stara się zapewnić rozsądną i funkcjonalną odpowiedź dzięki odpowiedniej technologii szlifowania.

Energooszczędny i oszczędzający zasoby

Utrzymanie gospodarowania energią i zasobami jest na porządku dziennym. WEBER spełnia te wymagania w odniesieniu do elektryki i mechaniki. Napędy taśm szlifierskich są wyposażone w silniki o wysokiej wydajności, a napędy główne są wyposażone w system „Eco-Drive”. Technologia szlifowania CBF natomiast zmniejsza zużycie taśmy szlifierskiej poprzez zwiększenie żywotności przy skomplikowanych zadaniach szlifowania.

Szlifierki do płaszczyzn

Szlifierka do płaszczyzn to urządzenie przeznaczone do ostatecznej obróbki elementów metalowych. Szlifierka doprowadza elementy do pożądanych wymiarów i nadaje szlifowanym powierzchniom bardzo wysoki poziom gładkości. Urządzenie cechuje duża prędkość skrawania przy zachowaniu małych sił skrawania, co pozwala na zachowanie wysokiej precyzji pracy. Szlifierki do płaszczyzn WEBER są oferowane w kilku modelach. W zależności od modelu urządzenie może być przeznaczone do obróbki elementów bardzo małych lub bardzo dużych, o powierzchni nawet kilku metrów kwadratowych. 

Dzięki zastosowanym technologiom oferowane szlifierki do płaszczyzn zapewniają precyzyjną obróbkę materiału o nawet najbardziej wymagającej powierzchni. Jednocześnie szlifierki WEBER są łatwe i intuicyjne w obsłudze, co pozwala na zachowanie odpowiedniej stabilności i kultury pracy. 

Klientów zainteresowanych wyborem szlifierek do płaszczyzn zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z innowacyjnymi technologiami stosowanymi przez firmę WEBER oraz naszym asortymentem. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Innowacyjne technologie stosowane przez WEBER:

Szlifierki WEBER stanowią synonim niezawodności i wysokiej precyzji działania. Swoje właściwości zawdzięczają technologiom stosowanym przez markę oraz działaniom ukierunkowanym na stałe rozwijanie produktu. W swoich szlifierkach WEBER wykorzystuje:

1. SYSTEMY PASÓW ŚCIERNYCH

Rolka szlifująca – ozn.D

Idealne wykończenie powierzchni i idealne gratowanie uzyskuje się w jednej sekwencji roboczej. Nacisk szlifierski jest generowany przez ustawienie walca w dół poniżej poziomu zerowego. Gdy walec zbliża się do przedmiotu obrabianego, gumowa powłoka walca jest wciskana do środka. Siła przywracająca rolki jest zatem siłą szlifującą. Dostępne są wałki szlifierskie o różnych średnicach i twardości gumy, które można dostosować do wszystkich szlifowanych elementów.

zdj.3

Belka szlifująca – ozn. STC

Dzięki temu systemowi belek szlifierskich firma WEBER przeniosła obróbkę grubych i nierównych detali na nowy poziom: stała jakość szlifowania, wysoka przepustowość materiału i niskie koszty operacyjne dzięki wysokiej żywotności pasa szlifierskiego są charakterystyczne dla tej technologii. Ta funkcja jest prosta, ale dobrze przemyślana. Pas szlifierski jest wstępnie naprężony w dół o kilka milimetrów i utrzymywany w pozycji w płaskiej. Ze względu na długie powierzchnie styku z elementami obrabianymi pas wywiera większy wpływ na wszystkie krawędzie bez tworzenia wtórnych zadziorów. Napięcie wstępne kompensuje istniejące różnice grubości między jedną częścią a drugą i dlatego umożliwia ekonomiczne wielokrotne podawanie metalowych bolców o materiał – ogromna zaleta, szczególnie w przypadku małych elementów.

zdj.4

Szlifowanie poprzeczne – ozn. CBF (opatentowane)

System WEBER CBF dociska taśmę szlifierską do obrabianego przedmiotu za pomocą segmentowej belki szlifierskiej. W ten sposób możliwe są różnorodne wzory szlifowania z łatwo regulowaną długością linii. Nawet obróbka grubszych blach nie stanowi problemu dla tego systemu – a wszystko to osiąga się dzięki dłuższej żywotności taśmy szlifierskiej i niższemu nagrzewaniu materiału.

2. SYSTEMY SZCZOTEK

Głowica planetarna ze szczotkami typu miska – wersja P2 (2 szt.) lub P6 (6 szt.) – ozn. P2 i P6

Aby zagwarantować idealne zaokrąglenie krawędzi, WEBER używa swojej głowicy planetarnej. Stanowisko obróbcze może być używane opcjonalnie od góry lub od dołu. Rezultat jest równy, definiowalny i powtarzalny ze wszystkich stron. Narzędzia są rozmieszczone w kompaktowej stacji obróbkowej w grupach na głowicach planetarnych. Aby utrzymać niskie koszty operacyjne, WEBER opracował automatyczny system pomiaru długości narzędzia. Równomierne zużycie narzędzi obniża koszty operacyjne do minimum. Głowica planetarna dostępna jest z 2 lub 6 szczotkami na jednostkę.

zdj.6

Karuzela ze szczotkami lamelowymi (2 szt.) – ozn. R2

Aby osiągnąć idealny wynik przy obróbce detali, które nie są płaskie oraz części z otworami, dla których nie można zastosować systemu głowicy planetarnej, WEBER stosuje system szczotek karuzelowych. System szczotek z wieloma obrotami obrabia detale ze wszystkich stron – nawet w otworach i rowkach – z równomiernymi wynikami obróbki na całej szerokości pasa transmisyjnego. Ze względu na kompaktową, zajmującą mało miejsca konstrukcję szczotkę można łatwo łączyć z innymi stacjami szlifowania.

zdj.7

Bęben filcowy – ozn. B

Wałki szczotkowe służą do usuwania wtórnych zadziorów po szlifowaniu. Obrabiają powierzchnię i do pewnego stopnia krawędzie. Ze względów systemowych zaokrąglanie jest znacznie bardziej skuteczne na krawędziach poprzecznych niż na krawędziach podłużnych, które są lekko zaokrąglone. Wałki szczotkowe poprawiają jakość powierzchni, zmieniają szorstkość powierzchni lub strukturę powierzchni. Umożliwiają również usuwanie resztek materiału po szlifowaniu lub frezowaniu bez uszkodzenia powierzchni.

zdj.8

Produkty