Skip links

Szafki narzędziowe i akcesoria

Szlifierki do narzędzi wykrawających stempli i matryc to urządzenia które zostały specjalnie skonstruowana do ostrzenia narzędzi wykrawających. Wysokość obrabianego narzędzia zostaje zdefiniowana w zależności od wybranej wersji urządzenia manualnie lub laserowo . Proces ostrzenia odbywa się za pomocą ściernicy borazonowej, dzięki czemu szybko uzyskujemy idealnie szlifowane powierzchnie i gotowe do pracy narzędzia.

Solution Trade Grinder – optymalne rozwiązanie do ostrzenia stempli i matryc

Urządzenie przeznaczone jest do szlifowania matryc oraz stempli prostych i skośnych. Współpracuje z systemami ThickTurret oraz Trumpf. Szlifierka zapewnia lepszą jakość oraz płaskość szlifowanych powierzchni w zakresie 0,02 mm. Zastosowanie precyzyjnego układu regulacji zakresu pracy, wbudowanego układu chłodzenia oraz mocnego silnika marki Siemens  zapewnia łatwość kontroli nad ostrzeniem narzędzi. Szlifierka charakteryzuje się kompaktową budową (880 x 558 x 692mm), przez co nie zajmuje wiele miejsca.

Pobierz katalog

Szafa narzędziowa do systemu THICK TURRET

Korpus szafy i półki wykonane z blachy stalowej #1,5 mm, drzwi i tył szafy z blachy 1,0mm. Drzwi 2 skrzydłowe, zamykane na zamek EUROLOCK ryglowany jednopunktowo.

 Wykonanie:

Szafa malowana w kolorach RAL 4007 oraz 1033.
Podstawowa konfiguracja szafy obejmuje 2 półki pod stację „A”, 2 półki pod stację „B”, 2 półki pod

stację „C”, 1 półka pod stację „D”, w tym pół półki płaskiej na oprawy oraz 1 półka płaska na stację „E” lub inne narzędzia. Możliwość konfiguracji na potrzeby klienta.

Szafa narzędziowa do systemu TRUMPF

Szafa z wysuwanymi poziomo półkami dedykowana pod narzędzia TRUMPF. Wyciągane wkłady pomogą w czyszczeniu szafy z nadmiaru smaru.

Wykonanie:

Szafa malowana w kolorach RAL 4007 oraz 1033

Podstawowa konfiguracja to: 4 półki na specjalnie wzmocnionych prowadnicach, przygotowane na zestawy narzędzi (matryca rozmiar 1 i adapter, lub rozmiar 2 + zdzierak + stempel z pierścieniem + dodatkowe miejsce na opis). Ostania półka przeznaczona na kompletne narzędzia razem z kasetami oraz narzędzia specjalne. Możliwość konfiguracji na potrzeby klienta.

Tarcze szlifierskie

Posiadamy w swojej ofercie szeroki wybór ściernic borazonowych i diamentowych do szlifierek narzędziowych. Zapraszamy do składania zapytań.

Ściernice z materiałów

W ofercie posiadamy ściernice z materiałów takich jak diament i borazon (regularny azotek boru – CBN). Materiały te określa się mianem supertwardych ze względu na ich wyraźnie wyższą twardość w porównaniu do tradycyjnych materiałów ściernych jak korund (Al2O3) czy karborund (SiC).

Zalety ściernic borazonowych i diamentowych:
– duża żywotność powiązana z zachowaniem profilu narzędzia
– krótki czas obróbki
– krótsze czasy pomocnicze ze względu na rzadszą wymianę narzędzi
– eliminacja uszkodzeń termicznych obrabianych materiałów wskutek niższych temperatur szlifowania
– zapewnienie jednolitej jakości powierzchni obrabianych przedmiotów

Ściernice borazonowe przeznaczone są do:
– stali szybkotnących (HSS);
– stali narzędziowych;
– stali do nawęglania;
– stali łożyskowych;
– stali nierdzewnych i wysokostopowych o twardości co najmniej 55HRC.