Skip links

Model FX5

Model FX 5 – to giętarki do profili zaprojektowane tak aby zapewnić doskonałą wydajność gięcia przy zachowaniu wyjątkowych standardów jakości. Umożliwiają pracę z profilami ze stali czarnej, nierdzewnej czy aluminium o najróżniejszych kształtach. Urządzenia te standardowo posiadają 2 napędowe rolki dolne oraz walec górny z możliwością ręcznego i hydraulicznego podnoszenia i opuszczania, w obu przypadkach z pozycjami pokazanymi na wyświetlaczu cyfrowym.

Giętarki produkcji FLEXO mogą pracować zarówno w układzie pionowym jak i poziomym. Rolki urządzenia mogą być gładkie bądź z rowkiem a wykonane są ze stopowej stali NiCrMo poddanej obróbce cieplnej co zapewnia maksymalną ich trwałość. Napędzane są przekładniowym silnikiem elektrycznym, zapewniającym wysoki moment obrotowy i dokładność pozycjonowania, a dwie ręczne rolki korektora bocznego zapewniają kontrolę nad procesem gięcia. Sam proces gięcia kontrolowany jest za pomocą ruchomego pedału sterującego.

FLEXO w ofercie posiada również giętarkę z podwójnym gięciem wstępnym oraz dwoma hydraulicznymi rolkami bocznymi, dzięki którym pozycjonowanie maszyny jest bardzo szybkie. W tym urządzeniu gięcie jest kontrolowane z ruchomego pulpitu sterującego, na którym znajdują się zarówno dźwignie ruchu, jak i cyfrowe wyświetlacze położenia, dostarczane w standardzie.

Zarówno w przypadku obrotu rolki, jak i hydraulicznego ruchu gięcia można zastosować zmienną regulację prędkości pozycjonowania za pomocą falownika. Łatwe w użyciu, solidne i niezawodne giętarki do profili FLEXO gwarantują wysoką jakość i obróbkę w wielu sektorach.

Seria FX5.1

Pobierz katalog FX5.1

Seria FX5.2

Pobierz katalog FX5.2