Skip links

Walcarki AMB PICOT

zobacz więcej

O firmie

Założona w 1864 roku, zlokalizowana w okolicach Lyonu francuska firma AMB PICOT to światowy producent wysokiej jakości zwijarek do blachy. Ponad 5000 instalacji urządzeń AMB PICOT na całym świecie jest reklamą samą w sobie świadczącą o jakości produkowanych maszyn jak również o ich zaawansowaniu technicznym. Wieloletnie doświadczenie AMB PICOT w tworzeniu i produkcji tego typu maszyn umożliwia dostarczanie naszym partnerom najlepiej dopasowanych rozwiązań do ich potrzeb.

Maszyny AMB PICOT podlegają ścisłym kontrolom i spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa co gwarantuje klientom produkt najlepszej jakości. Firma kieruje się w swoim działaniu 4 podstawowym zasadom tj.: NIEZAWODNOŚĆ, JAKOŚĆ, ŁATWOŚĆ OBSŁUGI oraz WYDAJNOŚĆ.

Przełomowym rozwiązaniem wprowadzonym na rynek w 2018 roku przez AMB PICOT zostało innowacyjne, w pełni kontrolowane przy pomocy ekranu dotykowego, opatentowane sterowanie Easyroll (c) dzięki któremu walcowanie na zwijarkach 3-walcowych stało się dziecinnie proste!

Easyroll (c) to zestaw innowacyjnych funkcji ułatwiających korzystanie z walcarki. Dzięki oprogramowaniu urządzenie jest bardziej intuicyjne dla nowych operatorów i wydajniejsze dla specjalistów.

Oprogramowanie posiada inteligentną bazę materiałów opatentowana przez AMB PICOT (22.12.2017r. pod numerem 1763003) ma na celu odpowiednie przeliczenie sprężystości zadanego materiału do walcowania tak aby osiągnąć oczekiwany efekt walcowania już przy pierwszej próbie (dokładność +/- 2,5% średnicy walcowanej). W ten sposób metoda minimalizuje wpływ zmienności materiału na wynik. Standardowo w bazie dostępne są cztery materiały.

Walcarka przy użyciu Easyroll (c) może pracować w trybie ręcznym bądź w trybie automatycznym.

Tryb ręczny pozwala wyświetlać średnicę walcowania w czasie rzeczywistym, zgodnie z zastosowanym materiałem i metodą walcowania wybraną przez operatora. Dzięki temu operator może bezpośrednio kierować ruchami maszyny za pomocą proporcjonalnych manipulatorów na pulpicie sterowania lub za pomocą przycisków dostępnych na ekranie. W tym trybie dostępne jest również gięcie stożkowe. Kąt pochylenia rolek sterowany jest z ekranu dotykowego, samo walcowanie stożka odbywa się w trybie ręcznym natomiast Easyroll (c) oferuje asystenta zginania stożka, który umożliwia najlepsze ustawienie rolek zgodnie z charakterystyką materiału i walcowanego kształtu. Dodatkową funkcją jest asystent gięcia wstępnego, który umożliwia dodatkowe dodanie gięcia wstępnego do istniejącego programu.

Tryb programu NC umożliwia produkcję seryjną detali, umożliwiając przy tym bardzo dobrą powtarzalność procesu. Easyroll (c) umożliwa uruchamianie programów w różnych trybach: krok po kroku, ciągły bądź z interpolacją (gięcie profili o wielu promieniach z wygładzonymi przejściami). Architektura programu jest prosta, polegająca na kolejnych etapach przy czym każdy krok grupuje pozycję dwóch dolnych rolek i odległość walcowania podczas etapu.

Easyroll (c) oferuje kilka sposobów generowania programów:

  • Generowanie poprzez nauczenie po ręcznym zawijaniu pierwszego arkusza i ręcznym wprowadzaniu kroków
  • Generacja programu toczenia z pliku 3D typu .dxf opisującego kształt do zawinięcia
  • Generowanie programu kroczącego z wybranych predefiniowanych kształtów:

Easyroll (c) umożliwia zarządzenie bazą danych materiałów oraz możliwość kalibracji własnych materiałów. Oprócz inteligentnej bazy danych materiałów, Easyroll(c) proponuje operatorowi zarządzanie własną bazą danych materiałów, co pozwala mu uwzględnić cechy tego materiału podczas walcowania po kalibracji materiału.

Oprogramowanie jest ciągle rozwijane. Jego najnowsza wersja oferuje specjalną wersję prostowania, która pozwala od czasu do czasu wyrównać przedmioty, których odkształcenie, grubość i materiał są znane. W ten sposób maszyna sama przechodzi do kolejnych pozycji i prowadzi użytkownika przez całą procedurę.

Produkty