Skip links

Podajniki prętów i rur Return Speed

Automatyczne sterowanie

Urządzenie odbierające RETURN jest w pełni zarządzane przez sterownik PLC, poprzez ekran dotykowy. Układ PLC odpowiedzialny jest za sterowanie silnikiem bezszczotkowym, cyfrowym układem pneumatycznym, który kontroluje prędkości, posuw oraz całą automatykę.

Kanały prowadzące

RETURN oferuje okrągłe sekcje kanałów prowadzących, wymieniane manualnie; wykonane z materiału plastycznego, typu Vulkollan. Kanały takie są bardzo wytrzymałe i odpowiednie dla wysokoobrotowej pracy prętów.

Magazyn

Urządzenie odbierające RETURN wyposażone są w pojedynczy magazyn prętów o szerokości 700mm. Magazyn może znajdować się po lewej lub prawej stronie urządzenia (na życzenie klienta).

Zarządzanie detalem

Urządzenie RETURN przystosowane jest do odbioru detalu o długości od 200mm do 1600mm oraz średnicy od 8mm do 65mm. Detal odbierany jest za pomocą szczęk pokrytych tworzywem Vulkollan, zabezpiecza to detal przed uszkodzeniem.

Odbiór detalu

Wszystkie powierzchnie oraz dźwignie systemu wyładowczego wykonane są z tworzywa sztucznego, tak aby nie uszkodzić gotowego detalu.

Wkładki redukcyjne

W celu zapewnienia prawidłowej pracy przy długości detalu większej niż 500mm, konieczne jest zastosowanie tulei we wrzecionie przechwytującym tokarki, tak aby średnica wewnętrzna tulei nie była większa niż 5mm od średnicy detalu. Tuleja pośrednia mocowana jest w przeciw-wrzecionie za pomocą specjalnego kołnierza.

Właściwości

Gwarancja: 12 miesięcy – Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Średnica pręta mm: min. Ø10, maks. Ø50

Zasilanie: 380V / 50Hz 3~

Prędkość posuwu [mm/s]: 0 - 500

Wymagane ciśnienie sprężonego powietrza [bar]: 8

Smarowanie kanału prowadzącego: Olej ISO VG 100

Maksymalna długość pręta [mm]: 200 - 1600

Waga [kg]: 600