Skip links

Narzędzia do pras krawędziowych TOOLSPRESS

Firma Toolspress jest producentem narzędzi do pras krawędziowych, który w swojej ofercie posiada rozwiązania do wszystkich systemów mocowań.

zobacz więcej

O firmie

Firma Toolspress SRL została założona w 1984 roku przez Ezio Tarasconi. Bogate doświadczenie oraz rozwijane technologie spowodowały, że Toolspress jest dziś jedną z najbardziej wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych firm zajmujących się produkcją narzędzi, dodatkowego wyposażenia oraz projektowania i produkcji systemów mocowań do pras krawędziowych.

Dzięki bardzo dobrej jakości narzędziom Toolspress zaufało w Polsce bardzo wielu klientów. Solution Trade natomiast, z silnym zapleczem technicznym, jest w stanie dobrać odpowiednie narzędzia, pomóc w wyposażeniu maszyny, czy też zaproponować narzędzia specjalne, przygotowane specjalnie pod projekt klienta.

Firma Toolspress jest Włoskim producentem narzędzi do pras krawędziowych, który w swojej ofercie posiada rozwiązania do wszystkich systemów mocowań tj. Amada, Trumpf, Wila, Bystronic czy LVD. Poza tym na podstawie rysunków klienta możemy dopasować i wykonać  system specjalnie pod zamówienie do bardzo nietypowych uchwytów.

System Europejski AMADA PROMECAM

W systemie europejskim możemy zaoferować 3 możliwości wykonania narzędzi:

Toolspress IH Materiałem wykorzystywanym do tego rodzaju narzędzi jest stal C45,  hartowana indukcyjnie na 55-58 HRC i głębokość ok. 3mm.

Toolspress  HR Narzędzia są wykonane ze stali stopowej 42CrMo4. Hartowanie indukcyjne umożliwia umocnienie części roboczej do 55-58 HRC, a głębokość hartowania to nawet 4mm.

Toolspress  TH W symbolu TH ukrywa się oznaczenie „Through Hardening” co oznacza: „hartowanie na wskroś”. Narzędzie jest wykonane ze stali 42CrMo4, ale w tym przypadku całe narzędzie hartowane jest do twardości  45-49 HRC.

Pobierz katalog

System Wila

Narzędzia wykonane ze stali 42CrMo4, a część robocza zahartowana do twardości 56 HRC na głębokość do 4mm. Narzędzia mogą być podzielone na 515mm, 200mm oraz 550mm sekcja i 200mm sekcja.

Narzędzia idealnie pasują do oryginalnych narzędzi WILA, nawet przy składaniu sekcji. Szukając odpowiednich narzędzi w naszym katalogu, można skorzystać z symboli WILA. Przy każdym narzędziu można zauważyć symbol Toolspress oraz odpowiednik WILA.

Toolspress  TH W symbolu TH ukrywa się oznaczenie „Through Hardening” co oznacza: „hartowanie na wskroś”. Narzędzie jest wykonane ze stali 42CrMo4, ale w tym przypadku całe narzędzie hartowane jest do twardości  45-49 HRC.

Pobierz katalog

System Trumpf

System TRUMPF wygląda bardzo podobnie do systemu WILA – Narzędzia wykonane ze stali 42CrMo4, a część robocza zahartowana do twardości 56 HRC na głębokość do 4mm. Narzędzia mogą być podzielone na 515mm, 200mm oraz 550mm sekcja i 200mm sekcja.

Narzędzia idealnie pasują do oryginalnych narzędzi Trumpf, nawet przy składaniu sekcji. Narzędzia są dwustronne dzięki charakterystycznemu wcięciu w części mocującej stempel. Również tutaj , tak jak w systemie Wila , obok symbolu TRUMPF znaleźć można nasz odpowiednik.

Pobierz katalog

System Bystronic

System BYSTRONIC dzieli się na dwa style: R oraz RFA. Oba systemy można znaleźć w naszej ofercie. R jest wykorzystywany do starszych modeli maszyn BYSTRONIC.

Narzędzia są również wykonane z materiału 42CrMo4. Po indukcyjnym hartowaniu część robocza ma twardość 58 HRC do głębokości 4mm.Stemple oraz matryce mogą zostać podzielone na 1030mm, 515mm, 1000mm sekcja oraz 1100mm sekcja.

Pobierz katalog

System LVD

Narzędzia wykonane ze stali 42CrMo4, a część robocza zahartowana do twardości 55-58 HRC na głębokość do 4mm.

System mocowania “A”, “B” lub “W”.

Mocowanie matrycy: trzeba pamiętać o przesunięciu w osi (12,7mm podzielone na 5,7mm oraz 7mm)

Pobierz katalog

Bezśladowe gięcie

Temat gięcia bezśladowego jest coraz bardziej istotnym problemem dla naszych klientów. Coraz więcej detali nie może zawierać śladów gięcia, które niestety są nieuniknione przy pracy ze standardowymi matrycami. Jest kilka sposobów, dzięki którym jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Folie do bezśladowego gięcia

W naszej ofercie znajdą Państwo folie wykonane z Poliuretanu (PU) o grubości 0,4mm oraz 0,75mm.

Jest to najbardziej popularne rozwiązanie. Folie są mocowane na matrycach (można wykorzystać nasze rozwiązanie mechaniczne lub magnetyczne).

Folia ma szerokość 100mm oraz jest wytrzymała dlatego przy odpowiednim użytkowaniu wystarczy na dużą ilość gięć.

Matryce rolkowe VS

Kolejnym rozwiązaniem problemu śladów na detalu są matryce rolkowe VS.

Zalety matryc VS:

  • brak śladów gięcia
  • możliwość wykorzystania do gięcia wąskich półek
  • brak deformacji otworów znajdujących się blisko linii gięcia
  • powtarzalność

Trzeba pamiętać, że zalecane jest wykorzystanie przynajmniej 60% powierzchni matrycy podczas jednorazowego gięcia.

W procesie obróbki blach i elementów metalowych należy zwracać uwagę nie tylko na parametry, ale także estetykę. Efekt realizowanego projektu w dużej mierze zależy do wykorzystywanej maszyny oraz doświadczenia operatora. To nie wszystko, gdyż ważną funkcję spełniają także narzędzia do pras krawędziowych, które odpowiadają za końcowy proces wykończenia opracowywanych elementów. W sprzedaży mamy komponenty kompatybilne z różnymi systemami i urządzeniami, dzięki którym praca będzie jeszcze wydajniejsza.

Narzędzia do pras krawędziowych

Krawędziarki to maszyny, które stanowią nieodzowny element wyposażenia w halach produkcyjnych i przedsiębiorstwach metalurgicznych. Podstawowe urządzenie wyposażone jest w standardowe elementy, które pozwalają na sprawną obsługę oraz dopasowanie parametrów do potrzeb. Warto jednak zdecydować się na zakup profesjonalnych narzędzi do krawędziarek, które mogą poprawić funkcjonalność sprzętu. W ich skład wchodzą różnorodne produkty o określonym przeznaczeniu i specyfikacji zgodnej z większością maszyn dostępnych na rynku. W ofercie mamy narzędzia do pras krawędziowych, takie jak:

  • matryce,
  • stemple,
  • taśmy ochronne,
  • noże,
  • gilotyny,
  • narzędzia specjalne.

Wszystkie produkty, które mamy w sprzedaży, wyróżniają się doskonałą jakością i pochodzą prosto od producentów. Nie zajmujemy się dystrybucją zamienników, dlatego jesteśmy w stanie zagwarantować, że narzędzia do krawędziarek to elementy żywotne i bezpieczne. Oferowane komponenty mogą być montowane w urządzeniach o różnej specyfikacji, które wyposażone są w najpopularniejsze systemy, takie jak Triumf, Wila czy Bystronic. Są one wykonane z hartowanej stali, dzięki czemu zachowują się w pierwotnym stanie nawet po dłuższym użytkowaniu w trudnych warunkach. Naszym klientom chętnie doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania, które sprawi, że maszyna stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna i wydajna.

Zapraszamy do zapoznania z pełnym katalogiem narzędzi do pras krawędziowych. W razie problemów z ich dopasowaniem do konkretnego modelu urządzenia, zachęcamy do kontaktu.