Skip links

Giętarka walcowa RCS

Model RCS – zwijarki trzy rolkowe z walcami symetrycznymi oraz możliwością gięcia wstępnego. Jest to najpopularniejsze urządzenie do zawijania i produkcji elementów z blach, szczególnie wśród podwykonawców. Obróbka cieplna rolek pozwala na walcowanie wszelkiego rodzaju materiałów, takich jak stal, stal nierdzewna i aluminium. Giętarka walcowa dzięki dużej odległości między rolkami można zawijać profile lub pręty o dużej grubości. Urządzenie może być wykonane nawet z walcami 6 – metrowymi (standard do 4 metrów) oraz o możliwości pracy nawet do 40 mm grubości blachy. Konstrukcja oraz moc hydrauliczna urządzenia RCS umożliwia o około 15% większą średnią moc dla gięcia wstępnego względem urządzeń 4-walcowych o podobnych parametrach oferowanych na rynku. Model ten to pierwsza hydrauliczna giętarka walcowa wraz ze sterowaniem CNC przeznaczona do produkcji jednostkowej lub seryjnej. Dzięki sterowaniu Easyroll (c) model RCS stał się jeszcze bardziej prosty w obsłudze nawet dla operatorów bez specjalnych kwalifikacji i doświadczenia.

Oferowany sprzęt wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi oraz wysoką funkcjonalnością. Sprawdzi się w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką metali oraz produkcją prefabrykatów do tworzenia konstrukcji.

Giętarka walcowa RCS charakteryzuje się:

  • wydajnością,
  • łatwą obsługą,
  • niską awaryjnością,
  • dużą wytrzymałością,
  • wysoką mocą,
  • możliwością dostosowania trybu pracy do obrabianego materiału.

Dostępne u nas giętarki walcowe są wyposażone w intuicyjny system sterowania. Operator maszyny może łatwo kontrolować urządzenie, dostosowując jego parametry oraz siłę nacisku do opracowywanych elementów.

Zajmujemy się sprzedażą tylko sprawdzonego sprzętu, pochodzącego od renomowanych specjalistów. Model RCS giętarki walcowej to najlepsze rozwiązane dla branż, w których potrzeba wydajnego urządzenia, które poradzi sobie z obróbką pojedynczą oraz seryjną. Pozwala także znacznie skrócić czas potrzebny na kształtowanie elementów oraz ograniczyć pracę ludzkich rąk dzięki zautomatyzowaniu zachodzących procesów. Zapraszam do zapoznania się z ofertą szlifierek szerokotaśmowych!

Pobierz katalog