Skip links

Walcarki FLEXO

Zdobyte przez lata doświadczenie oraz wiedza zakorzeniona w tradycji doprowadziła do stworzenia linii walcarek FLEXO, z szeroką gamą 3 i 4 rolkowych maszyn do wysokiej jakości obróbki blach o małej i średniej grubości w szerokim zakresie zastosowań.

zobacz więcej

O firmie

Założona w 1973 roku zlokalizowana w okolicach Brescii włoska firma OMEC/FLEXO to producent wysokiej klasy elektromechanicznych zwijarek do blachy. Bogate doświadczenie zdobyte przez lata doprowadziły firmę do rozwinięcia gamy swoich produktów o wiele urządzeń 3- i 4-walcowych do wysokiej jakości obróbki blach o małej i średniej grubości w szerokim zakresie zastosowań.

Maszyny FLEXO budowane są przy użyciu wysokiej jakości certyfikowanych materiałów i komponentów renomowanych producentów. Charakteryzują się najwyższą precyzją wykonania, dzięki czemu gwarantują najlepsze rezultaty obróbki blach.

W przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie obróbki metali, coraz częściej odchodzi się od manualnej pracy na rzecz zautomatyzowanych maszyn. Dotyczy to nie tylko nowoczesnych firm, ale także zakładów z wieloletnią tradycją, które muszą sprostać wymaganiom zmieniającej się branży. Jednym z najpowszechniejszych urządzeń wykorzystywanych w obróbce jest walcarka do blachy. Na rynku dostępne są warianty ręczne oraz automatyczne, które można kontrolować za pomocą nowoczesnego systemu sterowania. W sprzedaży mamy także zwijarki do rur i profili, które znajdą zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i branży produkcyjnej.

Zwijarki do blachy – nowoczesne urządzenia do obróbki

Współpraca z najlepszymi producentami pozwala nam zaproponować klientom profesjonalne urządzenia, które wpisują się w aktualne potrzeby branży. Takie też są oferowane przez na walcarki do blachy wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które znacznie poprawiają wydajność procesów produkcyjnych. Różnią się one specyfikacją oraz konstrukcją, jednak wszystkie zapewniają sprawną i precyzyjną obróbkę elementów metalowych. Zwijarki do blachy służą do cieniowania materiałów, spłaszczania oraz przygotowania ich do dalszych procesów produkcyjnych. Ze względu na swoje właściwości i stabilność konstrukcji, poradzą sobie z opracowaniem materiałów o niestandardowych wymiarach oraz specyfikacji. Oferowane walcarki do blachy wyróżniają się:

  • najwyższą jakością wykonania,
  • zautomatyzowanym systemem kontroli,
  • łatwą i bezpieczną obsługa,
  • wysoką wydajnością pracy,
  • funkcjonalnością,
  • powtarzalnością produkcji,
  • dużą precyzją obróbki,
  • możliwością dopasowania do indywidualnych wymagań.

Zwijarki do blachy mimo prostej konstrukcji, są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagających zadaniom. Położenie walców można dopasować tak, aby uzyskać na powierzchni określony efekt o precyzyjnie ustalonych parametrach. Walcarki do blachy stanowią podstawowe wyposażenie zakładów produkcyjnych, które nastawione są na seryjną realizację zadań wymagających dokładnej powtarzalności.

W naszej ofercie znajdziesz także nowoczesne zwijarki do rur, które umożliwiają gięcie materiału w kształt łuku. Dostępne walcarki do rur pozwalają na swobodną regulację najważniejszych parametrów użytkowych. Umożliwiają wykonywanie bardzo zróżnicowanych prac i znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Urządzenia sprawdzą się przy produkcji takich elementów jak balustrady, zbrojenia czy konstrukcji stalowych i zadaszeń. Każda maszyna została wyposażona w panel sterowania umożliwiający precyzyjną kontrolę nad przeprowadzanymi procesami. To sprawia, że zwijarka do rur jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym, przystosowanym do produkcji seryjnej w dużych zakładach przemysłowych.

Zwijarki do blachy – szeroki wybór produktów

Oferujemy nowoczesne maszyny z napędem elektrycznym. Wyposażone są one w intuicyjny w obsłudze panel sterowania, który pozwala na ciągłą kontrolę nad produkcją. Walcarka do blachy umożliwia odkształcanie materiału według wcześniej ustalonego projektu, ograniczając przy tym pracę operatora oraz wpływając na jego bezpieczeństwo.

Proces walcowania blachy będzie efektywny, jeżeli odbywać się będzie przy wykorzystaniu walcarki wysokiej jakości i odpowiednio dostosowanych możliwościach. Wszelkie dostępne w naszym asortymencie walcarki, w tym walcarki do rur, profili i blachy, to bez wątpienia jedne z najnowocześniejszych i sprawdzonych maszyn na rynku. Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą sprzedaży. W razie problemów chętnie doradzimy, która zwijarka do blachy będzie najlepszym wyborem w przypadku konkretnego przedsiębiorstwa.

Produkty