Skip links

Podajniki prętów i rur Magic

Automatyczne zarządzanie

Podajnik Magic jest w pełni zarządzany z poziomu sterownika PLC, wraz ze sterowaniem silnikiem bezszczotkowym, cyfrowy układ pneumatyczny z kontrolą prędkości, posuwu i automatyki. Z ekranu PLC operator może przełączać z jednej średnicy na inną w 90 sekund, w prosty sposób wprowadzając z klawiatury żądane wielkości.

System przesuwu podajnika

Aby ułatwić wprowadzenie osiowe wrzeciona, podajnik Magic jest wyposażony w system szyn, umożliwiających przesunięcie osiowe lub poprzeczne o 800mm (opcja alternatywna), pomocne przy serwisowaniu obrabiarki. Podajnik jest zabezpieczony przed przesunięciem na szynach szybkozłącznymi zamkami.

Samonastawne kanały prowadzące

Kanał prowadzący w tym podajniku jest przestawny, w zależności od obrabianego pręta w zakresie od 8mm do 100mm; system przesuwu jest sterowany przez PLC. Kanał prowadzący jest całkowicie wykonany ze specjalnego tworzywa, zapewniającego delikatne i ciche obroty.

Magazyn prętów

Podajnik Magic jest wyposażony w pojedynczy magazyn prętów, o głębokości 800mm, który może być zabudowany prawo- lub lewostronnie (opcja alternatywna) i w funkcję kątowego systemu nastawy, umożliwiającego wymianę.

Magic system łożyskowania

System ten (sprzedawany osobno) wydłuża wrzeciono o 500mm. Pręt może wystawać poza wrzeciono z tyłu maszyny, bez obniżenia bezpieczeństwa pracy.

Tuleje redukcyjne

Dla zapewnienia maksymalnej wydajności podajnika MAGIC, wewnętrzna średnica kanału nie może być większa niż 5mm od obrabianego pręta. Tuleje redukcyjne mogą być mocowane na kołnierzach, przykręconych do tylnej części obrabiarki.

Właściwości

Gwarancja: 12 miesięcy – Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Średnica pręta mm: min. Ø8, maks. Ø100

Zasilanie: 380V / 50Hz 3~

Prędkość posuwu [mm/s]: 0 - 500

Maksymalna długość pręta [mm]: 200 - 1600

Wymagane ciśnienie sprężonego powietrza [bar]: 8

Waga [kg]: 1800