Skip links

Innowacyjne rozwiązania szlifowania metalu – Przedstawiamy szlifierki Weber i Gecam

Szlifowanie metalu to powszechnie stosowana metoda obróbki powierzchni, której celem może być usunięcie naddatku obróbkowego i chropowatości, nadanie kształtu, nadanie określonych wymiarów, a także usunięcie ewentualnych defektów powstających w trakcie eksploatacji urządzeń czy powierzchni. Wymagania przemysłu metalowego są pod tym względem bardzo różne, a nowe materiały i projekty stawiają producentów i użytkowników technologii szlifowania przed licznymi wyzwaniami wymagającymi wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

Zaawansowane technologie w sposób znaczący usprawniają proces szlifowania metalu, jednocześnie przekładając się na jego precyzję i coraz szersze spektrum możliwości obróbki materiału. Tam, gdzie w grę wchodzą innowacyjne rozwiązania szlifowania blach czy metalu w ogóle na uwagę zasługują maszyny marek, takich jak Weber i Gecam. Firmy te są branżowymi liderami, od lat pozostając bezkonkurencyjnymi pod względem odpowiadania na zmieniające się potrzeby rynku.

Maszyny Weber

Marka Weber od ponad 100 lat specjalizuje się w usprawnianiu i unowocześnianiu procesu szlifowania metalu. Innowacyjne rozwiązania firmy w zakresie szlifowania blach przyczyniają się do coraz szerszego wykorzystywania potencjału metalu jako surowca.

W swoich maszynach firma Weber stosuje szereg innowacyjnych rozwiązań, które w sposób bezpośredni przekładają się na sprawność oferowanych szlifierek. Są to m.in.:

 • systemy pasów ściernych, które:
  • umożliwiają uzyskanie idealnego wykończenia powierzchni i jej gratowanie w jednej sekwencji roboczej,
  • zapewniają nową jakość obróbki grubych i nierównych detali,
  • oferują możliwość uzyskania różnorodnych wzorów szlifowania z łatwo regulowaną długością linii.
 • systemy szczotek, które:
  • gwarantują idealne zaokrąglenie krawędzi,
  • umożliwiają osiągnięcie idealnego wyniku tam, gdzie nie można zastosować systemu głowicy planetarnej.

Maszyny Gecam

Marka Gecam nieprzerwanie od 1994 roku produkuje i dostarcza maszyny do szlifowania, gratowania oraz obróbki końcowej detali z blach. Wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość rynku przekładają się na dostarczanie użytkownikom najwyższej klasy maszyn do pracy na sucho i mokro. W szerokim asortymencie firmy znajdziemy m.in.:

Tam, gdzie niezbędne jest wdrożenie zaawansowanych technologii przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfiki obrabianych elementów marka Gecam wdraża maszyny specjalne oraz zrobotyzowane stanowiska szlifierskie, które projektuje w oparciu o indywidualne potrzeby każdego stanowiska roboczego.